21 Ekim’de alıp, 23 Ekim’de de bu blogda incelemesini yaptığım OCZ Vertex 2 60GB SSD diskim dün itibariyle hakkın rahmetine kavuşmuş bulunmakta.

Ürün 1 dakika kadar çalışıp arkasındaki kırmızı LED’i yakıyor. LED yanınca disk iptal oluyor, tepki vermiyor, ta ki power cycle yapılana kadar. 1 dakikalık çalışma süresi ve SSD’nin hızlı olması sayesinde kişisel dosyalarımın büyük bir kısmını kurtarabildim, 10 kere söküp takarak 🙂 Maalesef Outlook PST’mi kurtaramadım, çünkü onu okumaya çalıştığınız zaman dosyanın %43,6’sında SSD bize kırmızıları yakıyor. Sanırım SSD içindeki flash modülde bir nevi “bad sector” oluştu. Öte yandan SSD health yazılımları diski %100 gösteriyor, Örneğin SSDLife:

Excellent sözüne katılmak elde değil! Buradan anlaşılıyor ki SSD durumunu gösteren yazılımlar fıs. Bu disk bozuk ve sağlığı %100 gösteriyor. Öte yandan total/free olayı hatalı, disk boş değil. 10GB civarı boş yer var aslında.

Teknobiyotik’e konu ile ilgili arıza kaydı oluşturdum. Ne yazık ki araya 9 günlük bayram tatili girecek. Teknobiyotik’in yaklaşımı ve ürün değişim süreci ile ilgili her şeyi burada okuyucularım ile paylaşacağım.  

İyi bayramlar. Benimki rezil oldu şu an tabi..