Internet

rclone ile Amazon Cloud Drive’a yedekleme

19.05.2017 itibariyle Amazon, rclone uygulamasının kullanımını engelledi. 31.05.2017 tarihinde de tekrar açmayı düşünmedikleri manasına gelen bir yanıt yayınladılar. Dolayısıyla bu yazıda anlatılanlar artık çalışmıyor.

S3, EC2, CloudFront vb. hizmetleriyle bilinen ve kullanılan Amazon’un Cloud Drive (ACD olarak kısaltacağım) adında yeni sayılabilecek bir projesi var. Google Drive, Yandex.Disk, Microsoft OneDrive ve tabii ki Dropbox’a rakip. Rekabetçi mi peki? Limitsiz depolama = $60/yıl desem? Amazon Prime iseniz ilk 3 ay ücretsiz hem de.

Yazının yazılış tarihi itibariyle en rekabetçi (ucuz ve AWS’den kaynaklı repütasyonu olan, güvenilir) bulut depolama çözümü bu.

Yazının devamında FreeBSD (FreeNAS) üzerinde ACD’a nasıl encrypted yedek alındığını paylaşacağım. Tüm *NIX’ler için aşamalar takip edilebilir. Ayrıca Windows kullanıcıları için de yanıtlar mevcut.

İçerİde kopuyoruz >

BTK’dan inciler

Yönelim olarak beklendik bir hareket olsa da, içerik olarak –kelime seçimleri (çükpenis?) ve hatalı kelimeler (esbian?!)–  gerçek değil gibi duruyor. Umarım yine birileri “erbezi” geçmeye çalışıyordur..

Listenin devamı burada

http://www.scribd.com/doc/54058208/BTK-Teblig

Hoşt!

Sadecehoşting’e geçtik. Geçtiğimizin ilk günü 24 saat downtime yaşadık. 250k$ saydıkları Dell EqualLogic’leri patlamış efendim. R10’da sinirli sinirli yazıyordu sahibi, sanki biz bozduk.

Neyse, hayırlı olsun. VPS’lerinde bana yer sağlayan Carbon İnteraktif’e teşekkürlerimizle…

Kabus Kerim – Anneme Funk – Karriem Diggins

Kabus Kerim’in muhteşem ‘Anneme Funk’ DJ setini indirmek ve dinlemek için:

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.